Kategorie
Uncategorized

Najlepszy abonament telefoniczny nie musi być drogi!

Jakoś tak się utarło, że wszystko co najlepsze po prostu musi być drogie. Jest w tym stwierdzeniu trochę prawdy, ale spójrzmy prawdzie w oczy – jest też trochę kłamstwa. Jeśli chodzi o elektronikę, o urządzenia wykonywane z wykorzystaniem najnowszych technologii, drogich podzespołów, to rzeczywiście sam koszt produkcji jest wysoki, więc i cena końcowa musi taka być. Ale co z usługami? Czy naprawdę za dobre usługi trzeba płacić bajońskie sumy? Wcale nie. Jednym z przykładów jest tutaj abonament telefoniczny – najlepszy abonament to wcale nie ten najdroższy!

Abonament telefoniczny – dlaczego jest drogi?

Dlaczego takie sieci jak Play, Plus, Orange i T-Mobile życzą mają wysokie ceny abonamentów telefonicznych? Z kilku powodów. Po pierwsze inwestują w budowę stacji bazowych, dzięki którym mamy porządny zasięg. Kiedy już je postawią muszą je też utrzymać, i dokonywać napraw w razie jakiś problemów. To niewątpliwie koszt, który znajduje wyraz w cenie abonamentu. Drugi powód to ogromne pieniądze przeznaczane na reklamę. Ci operatorzy kręcą drogie reklamy telewizyjne zapraszając do nich znanych aktorów, sportowców, muzyków – ludzi, którzy żądają ogromnych pieniędzy za użycie swojego wizerunku. Niestety to też wlicza się w cenę abonamentu, który opłacamy. Kolejna sprawa to Biura Obsługi Klienta – nowoczesne i obecne w dobrze zlokalizowanych punktach.

Rodzi się jednak pytanie, czy tak musi być? Czy nie można mniej zapłacić za usługę?

Najlepszy abonament nie musi być drogi!

Można! Mamy przecież całe mnóstwo operatorów wirtualnych. Oni nie mają swojej infrastruktury, korzystają z tej należącej do gigantów. Nie wydają też ogromnych kwot na reklamę. Ostatecznie więc mogą nam zaproponować swoje usługi w znacznie niższej cenie.

Przykład? Chociażby Premium Mobile albo Lajt Mobile. Najtańszy abonament nie musi być najlepszy, ale najlepszy abonament na pewno nie musi być najdroższy. Moim zdaniem najlepiej wybrać najlepszy dla siebie abonament w możliwie najniższej cenie. A Wy co o tym myślicie?

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *